#
VİPUPP İNDİR !

 

Bu gün sizlerle Vipupp uygulaması nasıl kullanılır, nelere dikkat edilmelidir bunlardan bahsedeceğiz. Vipupp bildiğimiz üzere araçlı vip seyahat uygulaması. Uygulamadan araç çağırarak sadece şehir içi değil şehir dışı bile seyahat gerçekleştirebiliyoruz. Peki tüm bu işlemleri bir kaç tık ile hızlıca nasıl yapacağız onlardan bahsedelim.

 

 İlk olarak telefonumuzun mobil uygulama mağazasından ‘VİPUPP’ uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten hemen sonra sistemde bir profil kaydı oluşturmamız gerekiyor. Kullanıcı adı olarak başında sıfır (0) olmadan telefon numaramız isteniyor. Şifremizi de belirleyip, telefonumuza gelen doğrulama kodunu girdiğimizde artık tamamen Vipupp uygulamasına kayıtlı birer üye oluyoruz. Üyelik işlemimiz tamam olduğuna göre, uygulamayı kullanarak seyahat edebiliriz. Peki bunu nasıl yapacağız hemen oraya gelelim.

 

 VİPUPP gerçekten de basit ve kullanıcı dostu ara yüzü olan bir mobil uygulama. İlk etapta seyahatimizin başlangıç noktasını seçmemiz gerekiyor. Başlangıç olarak konumumuz ya da istediğimiz her hangi bir noktayı seçebiliriz. Sonrasında bitiş noktamızı seçiyoruz ve artık anlık olarak bir seyahat talebinde bulunabiliriz. Uygulamada rota oluşturduktan sonra önümüze 3 farklı segment geliyor. Seyahatimi VİTO ile mi BİNEK araç ile mi yoksa SPİRİNTER ile mi gerçekleştirmek istiyorum ona karar vermem gerekiyor. Seçimimi yaptıktan sonra; km bazında mesafemi ve ödemem gereken ücreti şeffaf bir şekilde görüyorum. Ekstra hiçbir ücret ödemiyorum. Ardından ödeme yöntemini seçiyorum, kredi kartı ile istersem yolculuk başlamadan hemen ödememi yapabilirim (misafirlerimiz için kullanımı gayet güzel bir yöntem) ya da nakit olarak direkt şoföre ödememi yapabilirim. Yaptığım seçim doğrultusunda hemen anlık çağrı sinyali oluşturabilirim.

 

Anlık olarak çağrı oluşturduğumda bana yakın olan şoförlere tek tek çağrılar düşer ve işi kabul eden şoför olursa ekranda bilgilendirilirim. Hemen şoförü ararım ve kaç dakika mesafede olduğunu sorar net konumumu tarif ederim. Ardında şoför gelir ve keyifli yolculuğumun tadını çıkartırım. Yolculuk sonunda şoförü oylayabilir ve uygulamanın gelişmesine yardımcı olabilirim.