#
KİLYOS

Yerel halk genellikle balıkçılıkla geçinmektedir. Küçük balıkçı kasabası denebilir. Zamanında adı güzel geçit anlamına gelen Kuwaila olarak anılmıştır. Fakat daha sonra Kilyos’a dönmüştür. Cumhuriyet döneminde yeni adı kum köy olsa da yerel halk hala Kilyos adını kullanmaktadır. Bir geçit coğrafyasına ait bölgede turistik gelişmeler çok fazladır. Cenneti andıran havası ve tertemiz denizi ile turistlerin gözbebeği haline gelmiştir. Balıkçı kasabası turistik bir kasabaya dönüşmüştür. Çünkü zaman geçtikçe insanlar kendini dinlemek için sessiz sakin kırsala kaçmaya başlamışlardır. İstanbul’a en yakın ulaşımı kolay olan yer Kilyos olduğu için hafta sonu kaçamağı için ideal bir seçim olmaktadır. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden denizin sessizliğine doğanın dengesine kendinizi bırakacağınız 2 gün tüm benliğiniz için yeniden doğum sayılacaktır. Kendinizi şımartmak istiyorsanız ve fırsat yaratamıyorsanız atlayın arabaya ve sadece birkaç dakikada sizi şehirden kaçıracak olanaklara sarılın.

 

İSTANBUL İÇİNDE İSTANBULDAN UZAĞA

Kum köy Kilyos’un yeni adıdır. Yeni adını plajlarındaki zengin kum olanaklarından almıştır. İstanbul’da şehrin kalabalığından ve metropol oluşundan kurtulmak ya da soluklanmak için gidebileceğiniz nadir yerlerdendir Kilyos. Plajları hem halkın hem de turistlerin gözbebeğidir. Şehre gelenlerin mutlak ziyaret noktası olan kasaba tertemiz ve uzun sahiliyle en temiz sahil unvanına layık görülmüştür. Adını hak ettiğini söyleyebiliriz. Şehre yakın ve ulaşım sorunu yaşamamanız da artı bir avantaj olacaktır. Sarıyer’e bağlı olan küçük kasabamız bir nevi cennet timsalidir. Kaçamak yapmak için en uygun yer ve olanaktır. İşlerin stresi ve hayatın yorgunluğundan azıcık arınmak için sizlere en iyi gelecek olan koydur. Her şekilde oraya gitmek mümkün olmasına rağmen daha rahat ve konforlu bir ulaşım tercih ediyorsanız bunu da Vipupp aracılığımız ile 7/24 sağlayabilirsiniz. 

 

İSTANBUL'DAN DOĞAYA AÇILAN KAPI

Kilyos, sizin için nezih otelleri ile güzel bir konaklama imkanı da sunuyor. Bunun yanı sıra geziler, piknik ya da yazın vazgeçilmez sahilleri için günlük ziyaretçileri de sürekli olarak kabul ediyor. Gerek otelleri olarak, gerekse piknik alanlarıyla her zevke uyum sağlayan Kilyos, üstelik şehre sadece 12 kilometre uzaklıkta. Bu güzel sakinliğe ve denize açılan kasabaya birden fazla ulaşım mümkün. Metropolden uzaklaşmaya çalışırken, doğaya açılan bir kapı arayan sevgili sizler. İstanbul’da hangi otobüs gider, aktarma mı yapılır, aracımla gitsem nasıl olur diye düşünenler, işte tam size göre olan bir seçenek mümkün, Vipupp!  Sizlere hem rahat hem de konforlu bir yolculuk sunan Vipupp sizin yerinize her şeyi düşünüyor. Son model Mercedes vito araçlar ile sizleri istediğiniz konumdan alıp istediğiniz konuma bırakıyor. Tek yapmanız gereken web sitemizden (buraya tıklayarak) yada mobil uygulamamızı indirerek rezervasyon oluşturmak. Daha sonrasında yapmanız gereken tek şey aracınıza binip sevdiklerinizle konforlu bir yolculuğun tadınız çıkarmak.